Uvažujete o tom, že byste si na svou zahradu pořídili nějaké vítané letní osvěžení v podobě vodního prvku, ovšem na klasický zahradní bazén nemáte na svém pozemku dost místa? Ani to vám nemusí vadit, když si koupíte solární zahradní sprchu. Jedná se o ideální vodní prvek, který vám poskytne osvěžení ve všech horkých letních dnech, a který navíc zabere opravdu jen minimum místa, a proto se hravě vejde do každé zahrádky. Přítomnost solární sprchy na pozemku tak uvítají jak děti, tak i dospělí.
vodní paprsky
Velkou výhodou solární sprchy je především to, že k ohřevu vody dochází přímo v samotném těle sprchy, která tak nepotřebuje žádný zdroj další energie. Ohřev vody probíhá přímo od slunce díky energii jeho záření. To jediné, co k umístění sprchy budete potřebovat, je napojení na přívod vody, který zastane třeba klasická zahradní hadice.
Upevnění sprchy na její místo provedete snadno pomocí čtvercové patice s otvory pro šrouby do betonu – to vše je součástí balení, takže nebudete muset nic složitě shánět, pouze sprchu připevníte k podkladu. Přestože se však nejedná o přenosnou zahradní sprchu, je jasné, že změnit její umístění je hračka.
voda v bazénu
Nicméně solární sprchu jistě oceníte i jako majitelé zahradního bazénu, neboť všichni moc dobře víme, že před každým vstupem do bazénu bychom své tělo měli důkladně očistit. I když se to na první pohled nezdá, tak právě na svém těle můžeme do bazénové vody vnést mnoho znečištění, třeba v podobě kosmetických přípravků, krémů a olejů, ale také třeba potu, prachu, a pylu, které na našem těle ulpí.
Jistě uznáte, že je mnohem příjemnější osprchovat se teplou vodou přímo před vstupem do samotného bazénu, než pokaždé běžet http://www.auto.cz/motor-v-zimnim-obdobi-nechat-bezet-na-volnobeh-nebo-se-hned-rozjet-111971domů pod klasickou sprchu anebo si máčet nohy ve špinavé vodě v lavoru.
Zkrátka, solární zahradní sprcha vám přijde vhod, ať už máte zahradní bazén anebo nikoli.