Terasy s poutavým výhledem patří k nejoblíbenějším místům v obytných prostorách, vyhledáváme je se zájmem hlavně pro ten nezapomenutelný zážitek z rozhledu kolem sebe, ale i pro jiné důvody. Pro lidskou duši je naprosto přirozené prožívat rozkoš a ta může mít na terase mnoho podob.

prosklená terasa

Jednou z nich je posezení u kávy, u čaje, limonády, ovocné, čerstvě vylisované šťávy, minerálky či sklenice piva, a k tomu lze přikusovat obložené chlebíčky a podobné zákusky. Nejvíce vám ovšem bude chutnat tam, kde vám vyhovuje prostředí i svým vzhledem, tedy zejména jde-li o příjemné teplé tóny barev, vhodné pro relaxaci. Těch lze docílit kupříkladu masivním dřevem, jeho překrásnou a nenapodobitelnou strukturou. Terasová prkna ze sibiřského modřínu a k tomu vkusný ratanový nábytek, na takovém místě vám zachutná i docela obyčejný chléb s máslem, zatímco na terase s plastovými židlemi a na šedivé keramické dlažbě vás možná neosloví ani skvělá gulášová polévka.

venkovní terasa

Působivou vlastností dřevěných terasových podlah je i příjemný pocit při samotné chůzi. Velmi často se na domovních terasách pohybujeme naboso, třeba poté, co jsme právě opustili sprchový kout a vyšlápli si do tohoto prostředí jen v lehkém županu. Chůze po dřevěném masivu je příjemná v teplém období roku, od jara do podzimu, takřka v jakémkoli počasí, dřevo je velmi dobrý tepelný izolant a udržuje příjemný komfort při kontaktu s pokožkou bosé nohy i tehdy, dopadají-li na terasu intenzivní sluneční paprsky. Kdyby tu byla kamenná dlažba, byla by rozpálená a rozhodně byste se tu s takovou rozkoší bosky neprocházeli.

A kdo se domnívá, že dřevěná podlaha vám bude sloužit jen několik sezón, vsadíte-li na zmiňovaný sibiřský modřín, bude vás svými vlastnostmi těšit ještě dalších minimálně pětadvacet let. Pochopitelně za předpokladu, že bude podlaha položena odborníky ve svém oboru.