V životě už je to tak zařízeno, že když člověk něco potřebuje, musí si to koupit. Jenže aby se taková koupě realizovala, jsou potřeba peníze, které by nakupující dal prodávajícímu coby protihodnotu za pořizované zboží nebo službu.

Toto funguje v podstatě skvěle. Ovšem jenom tak dlouho, dokud kupující peníze má. Jakmile se tyto začnou někomu, kdo si chce něco pořídit, nedostávat, je zle. V tu chvíli se musí člověk rozloučit s nadějí na to, že mu bude poskytnuto to, oč má zájem.

Bez peněz se prostě nedá platit, a tedy ani pořizovat zboží nebo využívat služby. A protože se bez toho, co se kupuje nebo využívá, často nedá ani žít, je nedostatek finančních problémů hodně zásadní problém. Problém, který je nezbytné vyřešit.

mexické mince

Jenže jak dát špatnou finanční situaci do pořádku? Vydělat si dostatečně rychle, třeba i ze dne na den, zpravidla nelze, ořezání postradatelných výdajů také nejednou nevede ke kýženému výsledku, a vyčarovat se peníze nedají.

A tak nezbývá jiná možnost než půjčka. I když je tato jenom dočasným řešením, i když se s její pomocí řeší současné problémy s tím, že se vše zaplatí z budoucích příjmů dlužníka, je i tato určitě v nejednom případě důležitá.

Jenže od koho si ji vzít, když je u nás nabídek tolik, že na ně narážíme třeba i co chvíli?

mnoho eur

Nejednou je nejrozumnější vsadit na nebankovní hypotéky bez registru. Tyto sice nejsou tím jediným, co je u nás k dispozici, tyto nemusí být ani finančně nejvýhodnější, ale určitě mají své nezastupitelné místo na našem finančním trhu. A to proto, že jsou tyto dostupné i těm z našinců, jimž nikdo jiný není ochoten pomoci.

Za nebankovní hypotéky se totiž dává coby záruka do zástavy nemovitost. A díky takové záruce se tu nevyžadují ani přehnaně vysoké příjmy toho, kdo by si chtěl půjčit, ani čisté registry dlužníků, ani jiné okolnosti, jež nedokáže člověk v nesnázích často splnit. A tak jsou to právě tyto hypotéky, jež spasí i toho, komu by nikdo jiný nepůjčil. A nikdo tak není odsouzen k životu v bídě.