Asi každý ví, že každý produkt nabízí mnoho různých firem v mnoha cenových kategoriích, od těch skutečně levných po ty drahé. Většina z nás obvykle sáhne po co nejnižší ceně, případně hledá kompromis mezi cenou a kvalitou. Jsou ale i lidé, kteří chtějí mít co nejluxusnější věci. Proto hledí na cenu a kupují to nejdražší. Je to ale dobrý přístup?

Předně je třeba si říci, že ničí rozpočet není neomezený. I bohatí lidé mají omezené množství financí, které mohou použít. Jistě, tento limit je mnohonásobně vyšší než u běžného člověka, přesto tu je. Je tedy potřeba přemýšlet, co si vlastně můžeme dovolit.

mobil2

Dobrá, co když si ale chceme dopřát nějakou luxusní https://www.onlinechlap.cz/zabava-a-luxus/ věc? Musíme nezbytně sahat po tom nejdražším, co je k dispozici?

Popravdě řečeno, nikoliv, neboť cena rozhodně není jednoznačným ukazatelem. Říká nám pouze to, na kolik si výrobce svůj produkt cení, nic víc. Je samozřejmě pravda, že nelze hledat v té nejlevnější kategorii, neboť pokud má být produkt kvalitní, měl by být také z kvalitních materiálů či ingrediencí. A ty něco stojí.

Zde je však nutné rozlišovat mezi tím, když výrobce či prodejce zvyšuje cenu proto, že si chce zvýšit zisk, případně dodat svému výrobku zdání exkluzivity, nebo zkrátka proto, že náklady na jeho výrobu jsou tak vysoké.

penize2

Řešením je zde podívat se důkladně na složení, pokud se jedná o potravinu, či na použitý materiál. Ideální je, pokud mají například na prodejně vystaven rozbalený výrobek, takže se můžete přesvědčit, jak skutečně vypadá. Dobré je, pokud si na něj můžete sáhnout.

Avšak naprostá většina z nás nepotřebuje mít to nejdražší. Ty nejlevnější produkty se však také nevyplatí kupovat, neboť tyto obvykle dlouho nevydrží a je potřeba koupit nové. V konečném důsledku se nám tak prodraží.

Ideální je hledat nejlepší kombinaci ceny a kvality, vhodnou pro náš rozpočet. Jen tak budeme spokojeni.