Možnost ovládat garážová vrata pomocí dálkového ovladače vítají všichni majitelé osobních automobilů. Mezi nejoblíbenější patří sekční vrata, které nejsou náročná na prostor. Konstruována jsou z lamel ocelového plechu a při otevírání vyjíždějí po kolejnicích nahoru. Až ke stropu garáže. Velkou výhodou je možnost jejich zateplení. Čímž je zajištěna optimální teplota garáže i v zimních měsících. V letních zase zabraňují přehřátí vzduchu během horkých dnů. Stejným způsobem se dají ovládat i rolovací vrata. Stejně jako sekční typy jsou řešena tak, aby neubírala garážová prostor. Lamely, za kterých jsou vyrobeny, jsou z hliníku.

stroj

Který z nich sice dělají váhově lehkou variantu. Která ovšem může být malou překážkou pro zloděje. Proto se doporučuje do garáží namontovat současně i kamerový systém. Tato vrata je vhodné pořizovat do rozměrově menších garáží. Velkou předností je jejich nízká cena. Posuvná vrata si rádi pořizují majitelé, pro které je garáž druhým domovem. Obzvláště ti, kteří rádi vracejí do života i starší typy vozidel. Jednoduchým technickým ovládáním se dá tento typ vrat posunovat po kolejnicích nikoliv ke stropu, ale k boční straně garáže. Proto je potřeba při rozmístění regálů s tímto prostorem počítat a ničím ho nezastavovat. Jejich největší výhodou je možnost je jenom pootevřít a vejít.

dílna

Aniž by se musela otevírat celá. Čímž si automobilový sběratel zajistí, že i v zimě se v garáži udrží teplo. Výklopná vrata se dají instalovat ve všech garážích, které neústí přímo do ulice. Tím, že se otevírají ven, sice šetří potřebné místo v garáži, ale tato vrata by mohla ohrožovat projíždějící auta. Mnozí majitelé si nechávají do těchto vrat nainstalovat malá dvířka. Kterými lze do garáže vstupovat, aniž by se musela odklopovat celá. Prostor před garáží potřebují i vrata křídlová. Nejčastěji vyrobená z plechu. Anebo masivní ze dřeva, která se vyznačují dlouhou životností. Tato vrata jsou rovněž lehce technicky ovladatelná přímo z auta a řidičům tak šetří spoustu času.