Polsko patří mezi země střední Evropy. Hlavním městem je Varšava, která nabízí plno historických budov s legendami a zajímavou architekturou. V Katowicích se odehrává několik herních událostí, které přitáhnou mnoho nadšenců her právě sem. Mísí se zde tedy moderní doba s tou historickou, která zde setrvává. Stále si myslíte, že návštěva této země není dost lákavá?

koleje osvětim

Polsko má svou vlastní měnu, kterou je nejlepší směnit si při vjezdu do Polska. Ubytování zde není nijak výrazně drahé, stejně tak mnoho cen je stejných jako v České republice. Nakoupíte za podobnou cenu mnoho produktů, dražší jsou například vajíčka, cigarety, nebo pivo. Chuťově není špatné, ale za takové množství peněz se příliš nevyplatí.

Polsko si prošlo krutou historií, která se zde dochovala dodnes. Koncentrační tábor Osvětim jistě stojí za návštěvu, můžete zde projít budovy, kde přespávali převezení Židé, ale i další vězni nevhodní pro režim. Stejně tak se podíváte i do vyhlazovacích místností, k cestě smrti a památníkům. Tato historie je důležitá i pro Čechy, jelikož se nás přímo dotkla. V Osvětimi pobýval i spisovatel Poláček.

Pokud naberete dostatek sil se dále věnovat této tématice, návštěva Schindlerovy továrny vás jistě bude zajímat také. Schindler vytvořil továrnu pro židovské obyvatele, čímž zachránil přibližně 2000 lidí před převozem do Osvětimi. Ke konci války došly firmě peníze, avšak přímo ve stejný den, kdy skončila válka.

K historii paří také královský hrad Wawel vystavený v 11. století a později několikrát přestavován. Procházku si můžete v Krakowě ozvláštnit návštěvou The Ghetto Heroes Square, kde najdete instalaci sedmdesáti bronzových židlí, kde údajně Němci nechali vyvést mnoho židovských rodin ven na převoz do tábora. Museli si vzít pouze to nejnutnější a děti těchto rodin místo hraček přinesly židle pro ty nejstarší.
krakow hrad

Na kafe můžete zajít například do Zarowka cafe, jejíž součástí je příjemné zátiší vystavěné dokola budovami. V Polsku najdete mnoho pizzérií, které vás cenově vyjdou podobně jako zde, přestože se budete nacházet v centru.

Nezařazené