Mnoho z vás určitě občas řešilo problém, že jste někam přijeli vlastním autem a akce byla natolik povedená, že jste si chtěli s přáteli, kolegy či jinými zajímavými lidmi vypít nějakou tu skleničku. Vždy byly jen dvě možnosti, jak danou situaci vyřešit. Buďto jste alkohol s díky odmítli, jelikož jste vozem a přišli tak o zábavu nebo jste neodolali, pár skleniček si dali a poté jste domů odjížděli taxíkem a ráno jste se složitě dostávali k vašemu autu, abyste s ním mohli z onoho místa zase odjet. Právě na tento problém se zaměřila brněnská firma Drink and drive, jak už z názvu vypovídá „Pij a jeď“, samozřejmě nepijete a posléze sami nejedete.
japonské taxi
Fungují na principu vylepšeného taxi, kdy jim zavoláte, a v objednaném autě přijedou dva řidiči, jeden řídí jejich auto a druhý je tady pro to, aby odvezl vás ve vašem autě, zatímco druhý řidič s jejich vozidlem pojede celou cestu za vámi a jakmile přijede domů, zaplatíte, řidič z vašeho auta přesedne do jejich vozu a společně odjíždí. Samozřejmě vzhledem k tomu, že jsou zapotřebí dva řidiči, je služba o něco dražší než „obyčejná“ taxislužba. Ovšem za ten ušetřený čas, starosti a ve finále i finance, které by spolknul benzín za neustále přejíždění pro auto a zase zpět to určitě stojí.
řízení auta
Firma Drink and drive je na našem trhu už poměrně dobře známá a garantuje a zavazuje se spolehlivými a vyježděnými řidiči, neboť si dobře uvědomují, že jim svěřujete vaše největší miláčky, které obvykle jen tak někomu nesvěříte. Kromě této služby poskytuje společnost i několik dalších služeb, jako je například najmutí osobního řidiče na různá časová období nebo tzv. Pickup servis, kdy nemáte čas zajet s vaším autem do servisu a oni tam na vaše vyžádání pošlou řidiče, který vše zařídí, tuto službu rády využívají především ženy, které se v autech příliš nevyznají. Řidiči této firmy jsou totiž také proškolení a znalí aut a jejich součástí.