· Zdravý start dne začněte snídani, aby se nastartoval metabolismus.
· Oběd, nebo večeři začněte salátem, či polévkou. Ukojí totiž hlad a zaplní žaludek, takže nehrozí pak nadměrné přejídání se hlavním jídlem a postačí menší porce.
· Zvyšte příjem bílkovin a proteinů, které se nachází v netučném mase, ryb, mořských plodů, či vajec, ale i sýru cottage, nebo jogurtu.
smoothies z ovoce
· Svačte mezi hlavními jídly. Nečekejte, až dostanete hlad. Zkuste posvačit aspoň něco malého, třeba jogurt, vejce, ovoce nebo cereálie.
· Mezi jídlo zařaďte vlákninu. Celozrnný chleba, rýže, fazole, saláty, atd.
· Jezte více ovoce a zeleniny, nebo si z nich připravte smoothie.
· Zkuste jíst pomaleji, než obvykle, příliš rychle nehltejte. Pocit plnosti se dostaví dříve, než dojíte.
· Pokud to čas dovolí, tak 30 minut před hlavním jídlem zkuste sníst jablko. Nejen, že je zdrojem vlákniny, ale napomáhá pocitu sytosti.
· Před jídlem se napijte, ideální je velká sklenice džusu, nebo jemně perlivé vody.
příbor na stole
· Zaměřte se na jídla, která zaberou trochu času, než je sníte. Ryba s kostmi, kukuřičný klas, který musíte okousat, křupavý salát atd. Než svou porci dojíte, budete se cítit plni a nebudete tak mít potřebu si přidávat.
· Nejhorší je takové to zobání u televize, kdy ani nemáte přehled, kolik čeho jste snědli. Jde o to, že mozek je v tu chvíli zaměstnán jinou činností – sledování televize a neposlouchá tak řeč svého těla a ani si neuvědomí, že žaludek je už plný a bezmyšlenkovitě pokračuje v mlsání. Pokud však neodoláte a něco k televizi mít musíte, zkuste si do misky nakrájet čerstvé ovoce, již zmiňované cereálie, nebo nepražené a nesolené oříšky.
kontrola hubnutí
Pokud budete dodržovat tyto rady a budete důslední, na výsledky nebudete dlouho čekat. Nejen, že kila půjdou dolů, ale hlavně se budete cítit lépe i po fyzické stránce a nebudete tak „těžcí a přejedení“.

Nezařazené