Jestliže často uklízíte, možná to bude tím, že nemáte zrovna v merku ten správný systém. Každá žena má jiný styl uklízení. Je ale zrovna ten váš ten správný?
čistič koberců
Některé ženy uklízí tím stylem, že každý den uklidí nějaký ten kousek. Výhodné to je v tom, že nemusíte každý den dělat to samé a každý týden vše opakujete do kola. Jestli to je ale vhodný styl uklízení, těžko říct. V domě jsou totiž místa, která potřebují péči častěji, než jednou za týden.
Uklízení v průběhu týdne, jako jsou základní věci (zametání chodby, umytí příslušenství apod.) a jeden den o víkendu velký úklid. To je také jeden z mnoha stylu uklízení. Podle mě, je tento typ úklidu asi úplně nejlepší. Každý den se dostanete k tomu, co je nutné a jednou za týden k tomu přidáte ještě ten zbytek.

Existují ale také lidé, kteří na úklid vůbec nedbají. Je jim jedno, jestli mají doma pořádek nebo ne. Jednou za čas něco poklidí, aby se neřeklo, a tím to skončí. To není zrovna dvakrát dobrý přístup, pokud se chcete vyhnout nepříjemných situacím.
Na druhou stranu existují mezi námi i takové ženy, které jsou uklízením doslova posedlé.

Což vůbec není dobré. Luxují, vytírají, utírají prach a všechno možné co se dá ještě dělat každičký den. Je sice hezké, že chtějí mít svůj dům či byt perfektně uklizený, ale tohle už je trochu přes čáru.
Každá z nás má nějaký ten styl uklízení a je jasné, že každé z nás vyhovuje něco jiného. Pokud jste se v těchto odstavcích, milé dámy, našly, zkuste se zamyslet nad tím, jestli to s úklidem náhodou zbytečně nepřeháníte.
Na vině samozřejmě nemusí být pouze styl uklízení, ale také prostředek, který používáte.
ručník v pračce
Na trhnu existuje obrovská škála produktů, které při úklidu můžete použít. Jsou mezi nimi ale i takové, které mnohdy akorát škodí nebo nějakou tu skvrnu ani nevyčistí. Zkuste se zamyslet i nad tím, jaký prostředek používáte a jestli se jedná opravdu o dobrou volbu.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, zkuste navštívit .

Nezařazené