Již je tomu poměrně dost let, kdy skoro po celém světě začala vznikat „úniková hra“. Dnes se s ní běžně můžeme setkat i v České republice, kde získala svou velkou oblibu. Tvůrci si pro tuto hru vymezili určité prostory a ty se rozhodli vybudovat podle možností. Především charakteristiky a tématiky hry. Záleží totiž na tom, jaké téma se zde bude odehrávat. Na chvíli se tak můžeme stát velmi slavnou hereckou postavou, kterou známe pouze z televizních obrazovek nebo historických románů. Nemusíme ani studovat policejní školu, abychom byli skvělým policistou, který rozluští každou záhadu.

interirér

Týmová práce

Základem všeho je dobře utvořený tým, který má samozřejmě smysl pro humor a je pravdou, že když máme za parťáka někoho, kdo zvládá hlavolamy nebo řešení logických úloh, tak by se celá akce mohla povést na jedničku. A když ne, tak se nic neděje, vždyť se jedná o pouhou hru, kde jen my si hrajeme svoji roli. Úniková místnost má pak výstižné označení, pokud totiž náhodou nenajdeme klíč, abychom se z ní dostali ven, tak nás tu zajisté nenechají samotní provozovatelé, kteří hru sledují. Je to taková rada v záloze. Stačí zavolat a řešení je na cestě. To zase dává naději, že zde nezůstaneme uvěznění a o hladu, což se běžně jedincům s hlavní rolí stává.

Co si vzít s sebou:

  • Především vstupenky, hru je třeba si zarezervovat a také se dostavit přesně včas, abychom si ji mohli v klidu užít.
  • Pohodlné oblečení, v kterém se budeme cítit dobře, a navíc nám zajistí volný pohyb.
  • Dobrou náladu. S tou se samozřejmě nikdy nic nezkazí.

únik
Co necháme doma:

  • Všechny špatné nálady, zvyky a poučky, jdeme si přece užít pár hodin s kamarády nebo rodinou.
  • Svačinu rozhodně potřebovat nebudeme, jelikož hrou se nekončí, je třeba vše řádně probrat, aby se nám příště lépe dařilo, a to se dá jedině u dobré hostiny nebo alespoň kávy se zákuskem.
  • Domácí mazlíčky. Ty sem rozhodně nepatří, ačkoliv mohou mít policejní výcvik na únik z uzavřených prostorů.