Život na této planetě je plný různých zvratů a momentů překvapení. Bohužel mnohá z nich přichází v okamžiku, kdy to nejméně očekáváme, a kdy se nám to také nejméně hodí. Možná je v tom nějaká souvislost, také máte podobnou zkušenost, že ve chvíli, kdy jste unavení a potřebujete načerpat sílu, nic nedělat a jen relaxovat, se dozvíte nějakou nepříjemnou novinu, anebo se doma něco doslova „podělá“.

Když vám praskne žárovka, přestane fungovat prodlužovací šňůra nebo se na podlahu v kuchyni vylije mléko, mávnete nad tím rukou a situaci snadno napravíte, ale co takový ucpaný odpad v kuchyňském dřezu? A zrovna ve chvíli, kdy potřebujete vařit, umýt nějaké nádobí, co nepatří do myčky, a pikantní je to hlavně tehdy, čekáte-li vzácnou návštěvu.

instalatér na toaletách

Nezmatkujte a nepanikařte – zachovejte klid a chladnou hlavu, emoce vzteku nic neřeší, naopak se klidně návštěvě svěřte, co vás trápí. Možná vám vhodně poradí, jak si počínat, možná ona sama kdysi něco podobného řešila.

Neutrácejte za drahé přípravky, rádoby speciální – ucpaný odpad v domácnosti údajně řeší různé předražené granule či tekuté přípravky, ale většina z nich čerpá z jediné chemikálie, a tou je hydroxid (louh) sodný. Stačí, když si objednáte kilové balení hydroxidu sodného v některém z e-shopů doslova za pár korun a máte doma v podstatě to samé.

instalatér zasahuje

Hydroxid sodný ale někdy nemusí stačit – louh byste měli doma na čištění odpadů použít občas i preventivně, ale přece jen se může stát, že se do dřezu dostane kus tvrdé zeleniny, větší slupka od brambor, spadne tam kousek párátka, dřevěné třísky, ubrousku, kost, kousek plastového sáčku či jiného plastu, někdy třeba i náušnice, prstýnek, skleněná kulička, korálek, zvláště když máte doma malé děti. Časem se uvnitř potrubí může vytvořit špunt a louh na něj nestačí. Tehdy pomohou jen profesionálové.

Na instalatéra byste měli mít uložený kontakt, tedy na toho, co zajišťuje i havarijní servis, protože pokud se vám takto ucpe odpad den před vánocemi, budete vědět, že instalatér Kanalizace-instalateri.cz vás neodmítne a skutečně dorazí.