Nejvíce vyhledávanou destinací, ve které je možno dobře a levně nakoupit, je Polsko. Už od devadesátých let je častým cílem tuzemských zákazníků. Především oblíbená jsou takzvaná tržiště, kde se dá koupit mnohé. Pokud se do Polska vypravíte, určitě nezapomeňte navštívit některou z historických památek, kterých je u našich severních sousedů opravdu hodně. V posledních letech přibylo poblíž hranic velké množství nákupních center, ve kterých, kromě potravin, ovoce a zeleniny je možné zakoupit vše, na co si vzpomenete. Nejčastěji obuv, textil a oděvy. Ale i drogistické zboží, kosmetika, elektronika, sportovní a zahrádkářské potřeby.

 Nakupování v německém marketu

Nákupy v Německu

 

Do Německa jezdí tuzemští zákazníci nejraději. Především pro potraviny, ovoce a zeleninu, které sice nejsou levnější, ale nabízí jejich vyšší kvalitu. Nejvíce jsou vyhledávány obchodní řetězce v blízkosti státních hranic. A v poslední době i velká nákupní centra. Protože v nich probíhají, několikrát během roku, velké výprodeje. A pokud přijedete v pravou dobu, můžete nakupovat ve značkových obchodech s výraznými slevami. Oblíbeným místem k nakupování jsou Drážďany, ve kterých je mnoho zajímavých obchodních center s nabídkou kvalitního zboží. S cenami srovnatelnými s těmi našimi.

Nakupování na polském tržišti

Nákupy v Rakousku

 

Nejvíce zákazníků jezdí do rakouských obchodů pro značkovou kosmetiku, která u jižních sousedů vyjde podstatně levněji než u nás. Ušetřit se dá i při nákupu elektroniky. V současné době už není potřeba platit za zakoupené zboží clo, takže celý nákup je levnější a jednodušší. Při případné reklamaci platí stejné zákony jako u nás. Jenom je potřeba uschovat doklad o koupi v daném obchodě. Veškeré potraviny, včetně ovoce a zeleniny, jsou v Rakousku dražší. Vyšší ceny jsou i v restauračních zařízeních. Pokud budete mít ve Vídni štěstí na výprodeje, nakoupit si budete moci kvalitní oblečení i obutí za příznivé ceny.