Kolagen se v těle vyskytuje přirozeně. Je to bílkovina a tvoří téměř 30% všech bílkovin našeho těla. V mládí jej má tělo dostatek, ale stárnutím naše tělo postupně má menší a menší zásoby. Je to proto, že mladé tělo je schopné kolagen vytvářet, ale kolem 25 roku života již kolagen vytvářet přestane. Pokud si tedy chceme zachovat krásnou mladistvou vizáž, pak je třeba kolagen pro pleť pravidelně doplňovat.

Kolagen je vždy jen přírodního původu, nelze jej synteticky vyrábět. Existují tři druhy kolagenu, je to hovězí, vepřový a rybí kolagen. Pro pleť a vlasy má významný smysl užívat rybí kolagen, který je v literatuře také nazvaný jako mořský kolagen. Nejkvalitnější je rybí kolagen hydrolyzovaný ve formě peptidů. Tento je výborně vstřebatelný, protože má nízkou molekulární hmotnost. Hovězí a vepřový kolagen se užívá spíše pro léčbu pohybového aparátu.

tanec

Trh nabízí potravinové doplňky formou tablet, tekutin nebo prášku. Před nákupem potravinového doplňku si vždy ověřte zdroj vstupních surovin, aby měli jasný původ. Je dobré kupovat výrobky s certifikátem. Pohlídejte si také složení potravinového doplňku, množství kolagenu a dalších obsažených účinných látek. Forma podání není podstatná. Kolagen je účinný ve všech formách. Důležité je množství. Obecně vzato čím větší člověk, tím větší doporučená dávka kolagenu je potřeba pro tělo. Kolagenem se člověk předávkovat nemůže. Nespotřebované množství kolagenu tělo bez problémů vyloučí.

pleť

Výhodné je kolagen podpořit současným doplňováním vitamínu C, ten podpoří jeho účinek a bude lépe vstřebatelný. V kombinaci s kyselinou hyaluronovou to bude pro Vás doslova elixír mládí. V péči o pleť, vlasy a nehty je nezastupitelný také vitamín B7 neboli biotin a zinek. Zinek je zároveň podpora pro léčbu kožních poruch a urychluje regeneraci kůže. Kožní pigmentaci zkrotíte díky acerolu, což je superpotravina.