Ať se nám to líbí nebo ne, pravdou je, že pošta se pomalu změnila z doručovatele zásilek na prodejnu nejrůznějších služeb. Hlavní příčinou je samozřejmě fakt, že mnoho lidí ke komunikaci místo dopisů používá raději e-mail. A není divu – je to rychlejší, spolehlivější a levnější. Nemusíme se například bát, že se náš dopis někde ztratí. Proto se dnes nejčastěji posílají pouze balíky.

Ovšem i dnes lidé někdy potřebují poslat nějaký dopis v papírové podobě. Nejčastěji se jedná o komunikaci s úřady či jinými institucemi, které vyžadují určitý dokument zaslat právě v papírové podobě, nikoliv elektronické.

obalka1

Jednou z věcí, které v takovém případě musíme udělat, je výběr obálky. A nejde jen o velikost, ačkoliv ta je také důležitá. Pozornost musíme věnovat i výběru materiálu. Jistě, nejčastěji najdeme klasický papír, avšak existují i výjimky, kdy je lepší zvolit jinou možnost.

Tou mohou být plastové obálky https://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky. Jak již název napovídá, jsou vyrobeny z plastu. Ten je obvykle měkký a poddajný. Mohou být jak průhledné, tak i zabarvené. Jejich nespornou výhodou je odolnost vůči počasí, což znamená, že se nemusíme bát, že se posílaná zásilka při dešti namočí.

obalka2

Na druhou stranu je také mnohem měkčí a poddajnější než ta papírová. Díky tomu snadněji dojde k ohnutí posílaných dokumentů – a je nutné mít na paměti, že se pracovníci pošty k zásilkám nemusí chovat vždy s úctou.

I proto se využívá zejména tam, kde je ochrana před deštěm důležitější než před ohnutím. Příkladem může být zasílání časopisů či jiných podobných tiskovin, ale také dopisů, které obsahují věci citlivé na vlhkost.

Než se tedy rozhodneme, jakou zvolíme, je toto vše potřeba dobře zvážit. Je totiž na nás, abychom pokud možno zabránili poškození posílaného dopisu, neboť není dobré se v tomto ohledu příliš spoléhat na poštu. Koneckonců, ti toho mají skutečně mnoho.