Dřevěný nábytek se nejčastěji používá pro stavbu teras, ale také pro venkovní nábytek, ať už právě na terase, nebo třeba na zahradě ve stínu stromů, nebo jako lehátko k bazénu, či jako houpačka pro děti. Můžeme ze dřeva postavit altán či pergolu a nechat ji obrůst růžovými květy nebo psím vínem – ať už si vybereme dřevo pro jakýkoli doplněk naší zahrady, dřevo je vždy správná volba.

Proč dřevo?

Jelikož se jedná o přírodní materiál, dřevěné houpačky, křesílka, sedačky, lavičky, altánky nebo pergoly velmi snadno zapadnou do prostředí zahrady. Nebudou působit rušivě ani uměle a velice snadno splynou do krajiny, do které je zasadíte. Dřevo je teplý a příjemný a přitom jedinečný materiál, který dodává zahradě tu správnou přírodní a čistou atmosféru.

Jaké by mělo být konstrukce?

Všechny jeho vlastnosti by měly být dobře zvážené vzhledem k faktu, že dřevo, určené do exteriéru, musí být odolné vůči prachu a větru, ale také vůči vlhkosti a vodě a samozřejmě také vůči škůdcům. Konstrukce tohoto dřeva by tedy měla zohledňovat nejenom napadení houbami, ale také tomu, aby dřevo nezadržovalo vodu. Záleží tedy na použití kvalitního lepidla, ideální je tvoři velké plochy ze samostatných vlysů, které mají dost velké mezery na to, aby se jejich prostřednictvím mohly z povrchu odvést nečistoty, ale také voda. Většina zahradního nábytku se vyrábí tak, aby se dal složit a zase rozložit. Na jejich kvalitně záleží i to, jak je povrch opracovaný. Pokud je povrch neopracovaný, snadněji se na něj chytá houba, plíseň i voda. Dřevo se tak rychle kazí a nábytek se může stát nepoužitelným už během jedné jediné sezony.

Starost o křesla a lavice

Na sedací nábytek používejte polštáře a sedáky, které se dají odejmout a ideálně je instalujte na nábytek pouze v době, kdy jej aktivně používáte.