Spánek je pro nás velmi důležitý. Bez dostatečného odpočinku bychom nemohli fungovat. Proto musíme věnovat dostatečnou pozornost při zařizování ložnice. Jste-li vlastníky menšího bytu a musíte spojit spací kout s obývacím pokojem, nezoufejte. Pro vás se také najde vhodné řešení.
Tou nejjednodušší možností je pořízení rozkládací pohovky .
vázy u postele.jpg
Máte, ale na výběr i z jiných variant. Můžete si nechat na míru vyrobit sklápěcí postel. Ušetří vám spoustu místa a budete mít i hezký doplněk do menšího bytu. Můžete si totiž zvolit barvu, materiál a celkový design postele. Postele si můžete nechat vyrobit dokonce víceúčelové. Součástí těchto multifunkčních postelí je vmontovaná pohovka. Můžete tak zabít dvě mouchy jednou ranou a získáte současně postel i pohovku. Je to výborné řešení třeba pro garsoniéry.
čas na spaní.jpg
Jestli vám nevadí spaní ve výšce, zvažte pořízení patrové postele. Když si postel útulně zařídíte a opatříte třeba závěsem, budete mít klidné místo na spaní. Navíc vám pod palandou vznikne prostor, který můžete chytře využít. Vzniklý prostor můžete nechat dětem na hraní nebo umístit sedačku.
Kdo chce mít pocit klasické ložnice a má možnost umístit do jedné místnosti sedací soupravu i postel, může spací kout od obývacího oddělit alespoň vizuálně. Využijte k tomu paraván, zašupovací stěnu nebo panelový závěs.
Výběrem závěsu ovlivníte celkový dojem obývané místnosti. Můžete si vybrat z pestré nabídky designů i z atypických rozměrů. V případě potřeby si panelové závěsy nechte ušít na míru.
Ať už si místo na spaní budete zařizovat jakýmkoli způsobem, umístěte ho raději do kouta nebo do nejklidnější části místnosti. Vzdejte se nočních stolků, které zabírají zbytečně mnoho prostoru. Zvolte raději polici na stěně, která vás o místo nepřipraví.

Nezařazené