Rádi byste pracovali, a přitom nemůžete zavadit o práci? Přitom všichni vaši známí pracují a když ne, tak zaměstnání seženou jakoby náhodou a vy stále nic? A říkáte si, proč já stále nemůžu sehnat práci?? Možná je to proto, že na ni nejste stále připraveni. Možná se obáváte toho, zda nové zaměstnání zvládnete a nevěříte si. nebo hledáte jen úzký okruh pozic. Nebo jste se soustředili pouze na jedno město, ve kterém bydlíte. Nevyužíváte možností, které vám poskytují a dovolují internetové portály. Neumíte se v nich pohybovat a nevíte, jak rychle, snadno a efektivně právě zaměstnání vyhledávat?

hledání práce

To vám právě ohromně snižuje prostor na to, abyste si zaměstnání našli. Anebo tvrdohlavě stojíte na svém a požadujete pouze a jen „hlavní pracovní poměr“ na d o b u n e u r č i t o u, protože jinak přes to vlak prostě nejede? Ale to už je dnes pasé. Firmy naopak hledají zaměstnance hlavně na rychlé i krátké úvazky, protože nevědí, zda budou mít v dnešní krizové době zakázky a nemohou si dovolit přijímat zaměstnance do hlavních pracovních poměrů na dobu neurčitou, aby jim při snižování stavu zaměstnanců musely rušit pozici a vyplácet několikaměsíční odstupné, což jsou velké firemní náklady a někdy až likvidační.

hledat vysvětlení

Buďte moderní, chtějte i kratší úvazky, pracovní poměr na dobu určitou, vezměte zavděk i b r i g á d o u, pardon – slůvko brigáda se v Zákoníku práce sice neobjevuje, ale mezi pracujícími je tento pojem zlidověl. Správně se bude jednat o dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. Jen se zajímejte o odvod zdravotního pojištění, abyste pak nebyli rozčarovaní, a nechte si zaměstnavatelem při těchto „brigádách“ vše řádně vysvětlit, a to jaká máte práva a jaké máte povinnosti. Bývá to odlišné od pracovního poměru. V prvé řadě, abyste snadno našli práci, zapracujte i na systému vyhledávání pracovních míst a jedním z přehledných portálů je i hitprace, a pokud hledáte brigádu mladá boleslav, jste tu správně!