Také patříte mezi skupinu, která od jara do podzimu trpí bolestmi hlavy, ztuhlou krční páteří, bolavými zády a celkové únavě? Jste unavení z práce, doma na vás čeká mnoho povinností a máte pocit, že každou chvílí musíte zešílet? Nebo se každou chvíli nadchnete pro všelijaké druhy sportů, tance a cvičení a nikdy to nedotáhnete dál než do třetí lekce?
 západ slunce a jóga
I bolest souvisí s psychikou
Já jsem nikdy nebyla nijak extra sportovní typ, trpěla jsem bolestmi hlavy, které ve většině případů přecházely v nesnesitelné migrény, měla jsem ztuhlou šíji a bolestivá záda. Nezabíralo vůbec nic. Masáže pro mě byly chvilkovou úlevou a cviky na krční páteř vše spíše ještě zhoršovali. Psycholog mi nakonec oznámil, že vše souvisí s psychikou. Cítíte se někdy podobně? Pak pro vás mám jeden tip na pohlazení duše i těla!
 
Lék pro duši i tělo
JÓGA.Proč velkými písmeny? Protože to je celé tajemství. Vždy jsem o blahodárných účincích jógy četla na internetu a říkala si, jaké by to bylo úžasné, kdyby to byla pravda, ale nikdy jsem tomu nevěřila. Jenže pak jsem se rozhodla to zkusit a světe div se, stal se zázrak. Už několik měsíců nevím, co je to bolest hlavy nebo jiných částí těla, jsem v psychické pohodě a zdá se mi, že vše lépe zvládám. Tak proč byste to nemohli zkusit také?
 
Začněte teď
Také jste někdy nad jógou přemýšleli? Pak do toho jděte. Můžete začít cvičit sami doma, nicméně alespoň zezačátku je lepší navštěvovat lekce se zkušenými lektory. Ti vám totiž nejlépe poradí, jak správně dýchat, vydržet v jednotlivých pozicích neboli ásanach a tak nepřijdete k žádné zdravotní újmě, kterou byste si sami mohli způsobit neopatrným zacházením se svým vlastním tělem. Po nějaké době již budete schopni cvičit sami, bez pomoci nebo společně s videi, kterých jsou na Youtube stovky.
 protažení na pláži
Odměna jistá
Klidná mysl, dobrá nálada, pružné a zdravé tělo, protáhnuté všechny svaly v těle a spoustu životních příležitostí, které jste možná dříve kvůli hektické době přehlíželi. Zní to jako pohádka? Možná. Ale proč to nezkusit? Vždyť kdo z nás nechtěl v pohádce žít? Začněte už dnes a pohlaďte nejen své tělo, ale i duši. Vždyť tělo je náš chrám, o který bychom měli pečovat více než cokoliv jiného.