Přichází povánoční deprese …

A máme po Vánocích. A máme zase pár kilogramů navíc. A začínáme opět držet hladovku…

Jenže – pokud chcete hubnout, hladovění je cesta do pekel. Vy naopak musíte vaše tělo navyknout na to, že bude dostávat pravidelný přísun potravy. Protože jen tak si nebude syslit do zásoby v hrůze z toho, že neví, kdy zase něco dostane. Je to celkem jednoduché.

Jíst pravidelně se vyplácí.

Pokud budete jíst pravidelně, ale v menších dávkách a k tomu ještě vyváženou stravu, pak se váš organismus uklidní a přestane ukládat do tukových zásob, protože ho naučíte, že vždy a hlavně p r a v i d e l n ě po třech až čtyřech hodinách dostane svou obvyklou dávku jídla. Tu v pohodě zpracuje celou beze zbytku, protože za další tři až čtyři hodiny dostane další díl stravy.

zdravá svačina

Co udělá hladovění s vaším organismem.

Kdežto, pokud hladovíte nebo překročíte dobu čtyř hodin, kdy jste se měli najíst a nenajedli jste se, tělo zazmatkuje a v boji za udržení života další jídlo nezpracuje už beze zbytku, ale uloží ho do tukových zásob, protože neví, kdy opět něco pozřete a ono dostane svou dávku energie.

Vážně je to velmi jednoduché, stačí jen pochopit tento proces a nastavit si tak svůj proces pravidelného denního jídelníčku.

obezita prášky

Prvním krokem k tomu, proč a jak byste měli hubnout, je stanovit si svůj body mass index.

BMI kalkulačka žena je výchozím bodem pro dámy, kdy do kalkulačky na webovém portále zadají svůj věk, váhu v kilogramech, výšku, postačuje pouze rok narození – a jedním klikem se dozvíte pravdu bez všech příkras. Kalkulačka vám sdělí vaše BMI, což je jakýsi ukazatel vašeho života. A podle toho můžete pak volit způsob hubnutí. Ale bez hladovění. Hubněte dle osvědčených pravidel. Zařaďte potraviny s vyšším obsahem bílkovin, nižším obsahem tuků a sacharidů. Anebo vsaďte na osvědčené dietní programy, kde jsou tyto potraviny již připraveny, a navíc s perfektním složením!