Zkuste letos vyměnit dovolenou v zahraničí za dovolenou v České republice, určitě nebudete litovat, ale ba naopak si to zde zamilujete. Mikulov je jedno z nejvýznamnějších měst ohledně pěstování vinné révy a vína samotného. Táhlé vinice jsou zde k vidění na každém kroku a zdejší příroda ohromí snad každého z nás. Ubytování v Mikulově je pouhou třešničkou na dortu, oproti tomu, co zde můžete vidět a zažít.

Mikulov (3)

Velkým lákadlem pro turisty je Svatý kopeček, ze kterého jako byste měli na dlani celý Mikulov. Za zhlédnutí určitě stojí také Mikulovský zámek, Synagoga, či Sloup Nejsvětější Trojice. V okolí je nespočet památek a turistických tras, které určitě stojí za projití a zhlédnutí.

Po těžkých túrách a výšlapech na vrcholky si můžete odpočinout ve zdejším wellness centru, které se může chlubit saunovým světem, vířivkami, bazénem, či privátní zážitkovou koupelí. Vše přitom najdete na jednom místě a pod jednou střechou. Pokud Vám však túry nestačily, můžete navštívit zdejší tenisové kurty, venkovní bazén, či projížďky na koních a na loďkách.

Mikulov (4)

Samozřejmostí je rezervační systém na webových stránkách, kde si zamluvíte přesný termín a počet lidí. Na výběr zde máte i možnost zakoupení pobytových balíčků. Pokud sem zavítáte, je dobré ochutnat i zdejší kuchyni, kde se podávají, jak tradiční pokrmy, tak speciality od šéf kuchařů. Pro milovníky vína je zde také vinný slep, kde se pořádají degustace a ochutnávky zdejšího vína. To je rozšířené jak u nás, tak v zahraničí. Vyhlášené je především sladké víno Pálava, které je oblíbené především u žen, které hodují nasládlé chuti.

Pokud se tedy rozhodujete, kam letos vyrazíte na dovolenou, zkuste zvolit krásy České republiky. Zaručeně nebudete litovat a přijdou si zde na své jak dospělí tak i děti. Vaše návštěva určitě nebude poslední a rádi se na toto krásné místo budete vracet.